Kolejny raz alkohol mógł doprowadzić do tragedii

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który ugodził nożem jednego z uczestników alkoholowej imprezy.

Niewiele brakowało, aby cios zakończył się tragicznie dla pokrzywdzonego.

W ostatnim dniu czerwca kilkanaście minut po północy, policjanci zostali zaalarmowani, że w Łodzi przy ulicy Włókienniczej, ktoś zranił człowieka, który wzywa pomocy. Kiedy policjanci przybyli na miejsce okazało się, że w jednym z mieszkań wspomnianej kamienicy odbywała się impreza zakrapiana alkoholem. Uczestniczyło w niej pięć osób, dwie kobiety i trzech mężczyzn. W pewnym momencie, kiedy wszyscy wypili już znaczną ilość alkoholu doszło do ostrej wymiany zdań między uczestnikami. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń jeden z mężczyzn chwycił w pewnym momencie nóż kuchenny i ugodził siedzącego przy stole uczestnika libacji. Ten wybiegł na korytarz i zaczął wzywać pomocy. Wówczas na miejsce sąsiedzi wezwali pogotowie i policję. Sprawca został zatrzymany a pokrzywdzonego przewieziono do szpitala. Na szczęście ostrze noża ominęło najważniejsze narządy wewnętrzne i nie spowodowało obrażeń zagrażających życiu mężczyzny. Zatrzymany 22-latek, po opinii biegłego z zakresu medycyny, został objęty zarzutem uszkodzenia ciała. W przeszłości miał już konflikt z prawem. Odpowiadał m.in. za rozbój i kradzież. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu we krwi. W rozmowie ze śledczymi przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do 5 lat wiezienia.

dodany 2011-07-04 11:29 przez iwona.kaminska

źródło: KWP Łódź

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją