Powrót na bieżnię po 40 latach!

Urszula Styranka-Szubzda, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Meksyku i Monachium, weźmie udział w zawodach sportowych Warmia Mazury Senior Games 2012. To pierwszy start utytułowanej lekkoatletki w międzynarodowej imprezie od zakończenia sportowej kariery!

Do tej pory w letniej olimpiadzie nasz kraj reprezentowało blisko 2100 zawodników. W tym gronie znajduje się również olsztynianka Urszula Styranka-Szubzda, która brała udział w prestiżowych imprezach w Meksyku w 1968 roku oraz ? cztery lata później ? w Monachium (w sztafecie 4x100m).

Sztafeta z olsztynianką w składzie startowała również w mistrzostwach Europy (1969, 1971), w których zajęła odpowiednio 5. i 4 miejsce. Zawodniczka miała również okazję zaprezentować się w biegach indywidualnych (Helsinki 1971) ? w zawodach na dystansie 200 m wywalczyła półfinał. Zawodniczka reprezentowała ponadto Polskę podczas Pucharu Starego Kontynentu, jest również wielokrotną medalistką krajowego czempionatu. Przygodę z wyczynowym uprawianiem sportu zakończyła w 1974 roku.

- Po zakończeniu kariery nie miałam okazji startować w imprezach, bo zajęłam się zupełnie innymi sprawami ? mówi była lekkoatletka Gwardii Olsztyn. - Cieszę się, że wezmę udział w zawodach i choć przez chwilę odżyją wspomnienia sprzed lat. W naszym wieku nie nastawiamy się na bicie kolejnych rekordów, chodzi nam przede wszystkim o odskocznię od codzienności. Sama jestem ciekawa, na co mnie stać. Wystartuję na dystansie 100 m i śmieję się, że w tym wieku to już prawie maraton. Niektórzy, patrząc na aktywne osoby w moim wieku pukają się w czoło, a ja uważam, że życie jest zbyt krótkie, by się tym przejmować. Mam nadzieję, że wspólnie z innymi uczestnikami Warmia Mazury Senior Games 2012 dostarczymy jeszcze wielu niezapomnianych emocji.

W Lidzbarku Warmińskim uczestniczka Warmia Mazury Senior Games 2012 zaprezentuje się na dystansie 100 m oraz prawdopodobnie w sztafecie 4x100m.

Warmia Mazury Senior Games 2012

W sportowej imprezie, która odbędzie się od 10-16 września w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Naterkach oraz Ornecie, mogą wziąć udział osoby z pokolenia 45+ (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (dyscypliny zespołowe). Zawodnicy z całego świata staną do walki o medale i prestiż w 11 dyscyplinach (piłka nożna, pływanie, brydż sportowy, żeglarstwo, tenis, siatkówka halowa i plażowa, badminton, lekka atletyka, tenis stołowy oraz golf). Organizatorzy przygotowali również możliwość udziału w trzech dyscyplinach rekreacyjnych ? maratonie rowerowym, strzelaniu do rzutków oraz zawodach strzeleckich. Elektroniczna rejestracja potrwa do 31 sierpnia 2012. Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org.

z miasta Elbląg

dodany 2012-07-13 21:26 przez kzs

źródło: UM

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją