Baśniowa przygoda z Goethe-Institut

W krainie baśni ? Goethe Institut zaprasza do niezwykłej gry ?Kraina baśni ? quiz odkrywców?, przygodowej gry internetowej z okazji Roku Braci Grimm 2012.

Na stronie internetowej Goethe-Institut, goethe.de/warszawa niemieckojęzyczni poszukiwacze baśniowych światów mogą zanurzyć się w świecie księżniczek, olbrzymów oraz Pani Zamieci - uruchomiona została tam gra ?Kraina baśni ? quiz odkrywców?, przygodowa gra przeglądarkowa dla uczących się języka niemieckiego i chcących sprawdzić swoją wiedzę o baśniach braci Grimm.

Gracz wybiera jedną z czterech postaci, która przemierzać będzie niezwykły świat ? Roszponkę, Kota w Butach, Królewnę Śnieżkę lub Łowczego. To oni będą spotykać baśniowe postaci, zadające im kolejne pytania. Każdy bohater ma za zadanie przejść aż 20 stacji legendarną Baśniową Drogą w Niemczech ? drogą braci Grimm oraz ich słynnych baśni. Trasa prowadzi od Hanau do Bremerhaven. Po drodze nasi bohaterowie napotykają na bardziej i mniej znane postaci ? od grimmowych kruków i olbrzymów, poprzez Jasia i Małgosię, aż po barona Münchhausena. Każda z postaci zadaje pytania związane z baśniami. Podróżnicy znajdą podpowiedzi w linkach internetowych zamieszczonych w grze.

Gracz musi wykazać się wiedzą, umiejętnością korzystania z informacji znajdujących się w Internecie oraz ? oczywiście ? znajomością języka niemieckiego.

Gra nie służy jednak tylko zabawie. Gracze w wieku 14-26 lat mogą także wygrać wymarzoną podróż do jednego z miast Baśniowej Drogi, którą poznali w grze. Wśród dodatkowych nagród są iPody, książki i kalendarze.

Konkurs trwa do 31.01.2013.

Gra dostępna jest na przeglądarkach, w tym na urządzeniach mobilnych.

Link do gry: http://maerchen.warschau.goethe.org/

z miasta Warszawa

dodany 2013-01-04 16:20 przez lenivastudio

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją